Navigace:
O párty a akcích se dozvídám
12.12.2016
Imagination Festival 2016 foto report
Koncem listopadu se v holešovickém Veletržním paláci uskutečnilo další pokračování úspěšného...
25.2.2015
Support Your Local Djs vol.3 první video!
Minutové video z poslední Support Your Local Djs vol.3, která se uskutečnila v music clubu Anděl 21.2.2015. Zahráli...
3.2.2015
Fotky Smoking Fast Fingers Buena Vista Plzeň - A.Skillz
Druhé kolo 2.ročníku mistrovství ČR v balení tabáku proběhlu v plzeňském klubu Buena Vista 21.1.2015 včetně...
Ondřej Pivec Organic quartet v Andělovi
29.6.2009, pondělí, sekce: partylist, autor: [Irlbec], [diskuze], [sdílet]
Jeden z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény Ondřej Pivec vystoupí se svým projektem Organic quartet ve čtvrtek 2. července v plzeňském Anděl Music Baru. Akce startuje ve 21.00.
Ondřej Pivec BIO:
Ondřej se narodil roku 1984 v Brně kde absolvoval sedmiletý cyklus klasického klavíru na základní umělecké škole. V roce 1999 se přestěhoval do Prahy a přihlásil se na letní jazzovou dílnu, pořádanou Českou Jazzovou Společností. Zde se pod pod lektorským vedením NajPonka, Kuby Stankiewitche, Michala Tokaje, Pavla Wlosoka a dalších seznamuje s jazzovou hudbou. Ta mu učarovala natolik, že absolvoval dalsí dva letní kurzy a po roce dal dohromady svůj první kvintet s názvem „Mantis“ s nímž, coby pianista, sporadicky vystupuje v Praze a po republice.
První významnější angažmá získává Pivec v roce 2002. Oslovil jej kytarista Roman Pokorný, díky němuž se Ondřej přeorientoval na legendární klávesový nástroj - varhany Hammond. V jazzovém triu Romana Pokorného hraje na Hammondy levou rukou i basu a postupně získává zkušenosti s profesionálním hraním. Současně začal spolupracovat se zpěvačkou Yvonne Sanchez v jejím projektu „Brazillian groove“ a během roku 2004 odehraje na 130 koncertů s výše zmíněnými kapelami ať již v Praze, po republice či v zahraničí.
V této době se Ondřej Pivec seznámil s Italským varhanním virtuózem, Albertem Marsicem, a absolvuje u něj několik lekcí. Roku 2005 Pivec opouští oba Pokorného projekty a vydává se vlastní cestou. Zakládá ORGANIC quartet se spolužáky z Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka, kde studuje pod vedením Jiřího Nedomy, Davida Dorůžky, Jaromíra Honzáka, Filipa Gondolána, Milana Svobody a dalších. Také začal příležitostně spolupracovat s německým kytaristou Christianem Roverem. V témže roce získal Pivec ocenění „sólista roku“ v soutěži talentů Philips International jazz festivalu a Organic Quartet byl vybrán jako "kapela roku".
V roce 2006 vyšlo Organicu debutové album pod názvem "Don`t Get Ideas" u Česko-Britského labelu Cube-Metier. Album je velmi dobře hodnoceno kritiky jak u nás, tak v zahraničí a během prvních osmi měcíců se jej prodalo na tisíc kusů. Následujícího roku byl Ondřej Pivec zvolen "Varhaníkem měsíce řína" Mezinárodním archivem jazzových varhaníků a zatím nejvýznamnější úspěch kapely je cena Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii Jazz a Blues za rok 2006.
V květnu 2007 vychází na nezávislém labelu Animal Music Organicu album druhé, nazváno Never Enough. V létě pak strávil Pivec téměř čtvrt roku na stáži v New Yorku, kde se mohl učit od svého vzoru, Izraelského varhaníka Sama Yahela a s místními významnými muzikanty naprosto nečekaně natočil zatím své poslední album. To vyšlo začátkem roku 2008 pod názvem Overseason. Také se začíná naplno věnovat hraní basy nohama na varhanních pedálech.
Ondřej Pivec vystupoval ať jako sideman i jako sólista na mnoha světových pódiích např.: Semper Oper, Dresden, Blue Note Germany, Gewandhaus Leipzig, turné po Turecku s předkapelou uskupení "Culture Mix" bubenického esa Billyho Cobhama, rumunské turné s Yvonne Sanchez i s ORGANIC quartetem, St. Germain club Paris, Kunstfabrik Berlin, Jyvaskyla jazz festival ve Finsku, Cheltenham jazz festival v Anglii, ORF Radiokulturhaus ve Vídni, Swinging Hall v Sofii či divadlo Alchemia v polském Krakově. Dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény.
Ondřej Pivec Organic quartet:
Přestože se jedná o poměrně nové jméno na české scéně, zaznamenala skupina již značné úspěchy. Organic quartet je součástí mladé, neobvykle kvalitní vlny českého jazzu a její potenciál, hráčské kvality, vyzrálý repertoár a výjimečné umělecké nasazení přesahují české hranice.
To potvrzují jak nadšené recenze zahraničních kritiků, cena „Talent roku“ udělená komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005, tak i účast na zahraničních festivalech. Kapelník navíc získal ve výše zmíněné soutěži titul „sólista roku“ a následujícího roku byl Ondřej Pivec zvolen "Varhaníkem měsíce řína" Mezinárodním archivem jazzových varhaníků. Zatím nejvýznamnějším úspěchem kapely je cena Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii "Jazz a Blues" za rok 2006. O úspěchu Organic quartetu v zahraničí svědčí nedávná úspěšná vystoupení v ORF Radiokulturhausu ve Vídní, v Krakowském klubu Alchemia, Německém klubu Kunstfabrik, na turné po Rumunsku a Moldávii, v Pažížském klubu na bulváru St. Germain, Swinging Hall v Sofii či na Cheltenham jazz festivalu v Anglii.
Ondřej Pivec Organic Quartet hraje převážně vlastní repertoár inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Band má zvukově velmi atraktivní složení: v jeho čele stojí teprve 23letý jazzový varhaník, skladatel, aranžér a zpěvák Ondřej Pivec. Jeho „kvartet“ tvoří kytarista Libor Šmoldas, saxofonista Jakub Doležal a bubeník Tomáš Hobzek. Jak je patrné, v kapele není basa – tu však supluje svou levou rukou a v poslední době i nohama, pomocí basových pedálů na varhanách Hammond sám Pivec. Za necelé tři roky existence absolvoval Organic quartet přes 350 vystoupení v Česku i v zahraničí v klubech i na festivalech a vyzrál v jednu z nejlepších a nejosobitějších českých jazzových formací.
Ondřej Pivec začínal jako klasický pianista, ale záhy dospěl k jazzu. Ještě než mu bylo dvacet, začal hrát na varhany typu Hammond. Mezi jeho vzory patří slavná jména jako jsou Sam Yahel, Larry Goldings, Jimmy Smith, Larry Young a další. Mezi jeho učitele se řadí i věhlasný anglický hammondista Mike Carr, italský geniální varhaník Alberto Marsico a po nedávném návratu z New Yorku i Sam Yahel.
Pivcovy svižné basové linky hrané levou rukou a nohama na pedálech, decentní styl doprovodu a virtuozitu při sólech pravačkou si nemohou vynachválit místní i zahraniční hudební kritici. Jako lídr či sideman odehrál mezi lety 2003 a 2007 více než 500 koncertů u nás i v zahraničí. Dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény.
zdroj: www.ondrejpivec.com , www.andelcafe.cz